Jury

Marta Prus

Absolwentka Reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. W listopadzie 2017 zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”, dzięki któremu została zaliczona przez magazyn „Variety” do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę warto śledzić Autorka nagradzanych etiud „Vakha i Magomed” (2010), „Osiemnastka” (2012), „Mów do mnie” (2015) i „Ciepło-zimno” (2017). Zrealizowała serial dokumentalny „Teen Mom Poland” (2014) oraz była reżyserem drugiej ekipy w produkowanym serialu fabularnym dla stacji Canal+ (2018).

Marta Frej

Malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Współautorka książki „Memy i Graffy” z Agnieszką Graff. Laureatka nagrody Olśnienia Onetu 2017 w kategorii sztuka. Asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005-2009). Prowadzi bardzo znany profil na FB, na którym prezentuje swoje niezwykle cenione przez internautów memy.

Kuba Czekaj

Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2010 roku. Napisał scenariusze i wyreżyserował wielokrotnie nagradzane filmy krótkometrażowe: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” oraz „Twist & Blood”. Pełnometrażowy debiut fabularny Kuby Czekaja „Baby Bump” był jednym z trzech filmów nagrodzonych podczas programu Biennale College Cinema w 2014-2015 roku. Film miał swoją premierę podczas 72. MFF w Wenecji, gdzie został uhonorowany Wyróżnieniem Specjalnym Queer Lion Award. „Baby Bump” przyniósł też Czekajowi Nagrodę za Osiągnięcia Artystyczne (Artistic Vision Award) na LGBT Film Festival Outfest w Los Angeles oraz wiele innych nagród. Kolejny film reżysera – „Królewicz Olch” wyróżniono nagrodą Młodego Jury podczas FF w Gdyni w 2016 roku. Amerykańska premiera filmu odbyła się podczas MFF Slamdance w Park City w 2017 roku, a europejska, podczas MFF w Berlinie tego samego roku. Podczas Berlinale 2017, scenariusz jego autorstwa „Sorry Polsko” uhonorowany został Baumi Script Development Award – nagrodą upamiętniającą producenta Karla Baumgartnera. Ten sam scenariusz, na MFF w Cannes w 2017 roku, otrzymał Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

Jakub Dębski

Autor i wydawca komiksów spod szyldu Demland, a okazjonalnie także filmowy vloger i bloger, zainteresowany głównie odnajdywaniem i promowaniem filmów niezależnych i artystycznych. Kiedy nie rysuje komiksów, tworzy treści na swoim kanale YouTube dem3000. Jego najbardziej znane komediowe serie wideo to „Kuce z Bronksu”, „Star Trek Przerobiony” oraz „Ogarnij się”.