Jury

Jury Główne 11. Festiwalu Filmowego „Offeliada”

Paweł Łoziński – przewodniczący

Wiola Sowa

Michał Wiraszko

Monika Talarczyk-Gubała

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk


Jury studenckie
Jagoda Haloszka (IKE). Studentka II roku SUM komunikacji europejskiej, specjalność medioznawstwo. Dziennikarka Studenckiego Radia Afera w Poznaniu. Interesuje się social mediami, polityką, a w wolnych chwilach lubi poddać się swojemu hobby – szydełkowaniu.

Anna Sołtys-Stawowa (GSW Milenium). Studentka pierwszego roku studiów magisterskich. Uwielbia kino, teatr, literaturę psychologiczną, fascynuje ją tango argentyńskie. Jeden z wielu obszarów zainteresowań: człowiek – jako istota doświadczająca, samorealizująca się i podlegająca nieustannym zmianom psychospołecznym. Ubóstwia stare Mercedesy.

Małgorzata Majchrzak (PWSZ). Studentka II roku pielęgniarstwa. Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy na Wydziale Nauk o Zdrowiu, kierunek położnictwo. Kobieta orkiestra, zarażająca optymizmem wokół, aby „każdy umiał budzić w sobie olbrzyma”. Drobna, z wielką pasją do sportu, pielęgniarstwa, dążenia do spełniania marzeń (zarówno tych większych jak i przyziemnych), traktująca każdy dzień jako nowe wyzwania, do których potrzeba świeżej energii.

Maria Stangierska (GSW Milenium). Studentka III roku, na specjalności poradnictwo i pomoc psychologiczno-pedagogiczna. W centrum jej zainteresowań znajdują się zagadnienia psychologiczne, edukacja zdrowotna i dietetyka. W chwili spokoju czyta literaturę kryminalną.

Hanna Kaczmarek (GUTW). Współzałożycielka GUTW. Z Offeliadą związana od pierwszej edycji, gdyż już wtedy zasiadała w jury studenckim. Uwielbia podróże, filmy, książki – są to pasje, które dziś w pełni udaje się jej realizować.


Jury Młodego Widza
Hubert Urbaniak (Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego).
Lubi piłkę nożną, film i czytać książki. Uwielbia pisać opowiadania i tworzyć własne powieści. Jego autorytetami są Zlatan Ibrahimović i J.K. Rowling.

Adam Dobrocki (I LO). Miłośnik kina. Fan muzyki rockowej i alternatywnej.

Kacper Parol (Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych). Uczeń klasy maturalnej, rzecznik szkolnego samorządu. Kocha kino, nie tylko te dobre; nie skreśla żadnego gatunku czy twórcy, a jego miłość do filmów wykracza daleko poza same ich oglądanie. Tworzy montaże filmowe na YouTube.

Kaja Danik (II LO). Uczęszcza do klasy maturalnej. Interesuje się teatrem, kinem, bardzo lubi też podróżować. Jej hobby jest aktorstwo. W wolnym czasie słucha muzyki alternatywnej.

Izabela Urbanek (Milenium). Uczęszcza do pierwszej klasy o profilu biologiczno-chemicznym. Jest osobą żywiołową i towarzyską. Działa w 44 Szczepie Harcerskim „Krzemień” i pomaga w prowadzeniu 44 Drużyny Harcerzy „Baszta”. W wolnym czasie chętnie sięga po dobrą książkę lub interesujący film. ch


Jury Stowarzyszenia „Ośla Ławka”
Damazy Gandurski
Anna Lauchsztet
Tymoteusz Mikołajczyk


Jury dziennikarzy:
Noemi Gadzińska, Popcentrala
Aleksander Karwowski, Przemiany na Szlaku Piastowskim
Patryk Cyranowski, Radio Żnin FM
Magdalena Smolarek, Gnieźnieński Tydzień / gnieznonaszemiasto.pl
Wiktoria Bennewitz, What’s up Gniezno