Jury

Jury główne

Marta Prus

Absolwentka Reżyserii w PWSFTviT, studentka studiów doktoranckich. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. W listopadzie 2017 zadebiutowała pełnometrażowym filmem dokumentalnym „Over the Limit”, dzięki któremu została zaliczona przez magazyn „Variety” do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę warto śledzić Autorka nagradzanych etiud „Vakha i Magomed” (2010), „Osiemnastka” (2012), „Mów do mnie” (2015) i „Ciepło-zimno” (2017). Zrealizowała serial dokumentalny „Teen Mom Poland” (2014) oraz była reżyserem drugiej ekipy w produkowanym serialu fabularnym dla stacji Canal+ (2018).

Marta Frej

Malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Współautorka książki „Memy i Graffy” z Agnieszką Graff. Laureatka nagrody Olśnienia Onetu 2017 w kategorii sztuka. Asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005-2009). Prowadzi bardzo znany profil na FB, na którym prezentuje swoje niezwykle cenione przez internautów memy.

Kuba Czekaj

Ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2010 roku. Napisał scenariusze i wyreżyserował wielokrotnie nagradzane filmy krótkometrażowe: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” oraz „Twist & Blood”. Pełnometrażowy debiut fabularny Kuby Czekaja „Baby Bump” był jednym z trzech filmów nagrodzonych podczas programu Biennale College Cinema w 2014-2015 roku. Film miał swoją premierę podczas 72. MFF w Wenecji, gdzie został uhonorowany Wyróżnieniem Specjalnym Queer Lion Award. „Baby Bump” przyniósł też Czekajowi Nagrodę za Osiągnięcia Artystyczne (Artistic Vision Award) na LGBT Film Festival Outfest w Los Angeles oraz wiele innych nagród. Kolejny film reżysera – „Królewicz Olch” wyróżniono nagrodą Młodego Jury podczas FF w Gdyni w 2016 roku. Amerykańska premiera filmu odbyła się podczas MFF Slamdance w Park City w 2017 roku, a europejska, podczas MFF w Berlinie tego samego roku. Podczas Berlinale 2017, scenariusz jego autorstwa „Sorry Polsko” uhonorowany został Baumi Script Development Award – nagrodą upamiętniającą producenta Karla Baumgartnera. Ten sam scenariusz, na MFF w Cannes w 2017 roku, otrzymał Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

Jakub Dębski

Autor i wydawca komiksów spod szyldu Demland, a okazjonalnie także filmowy vloger i bloger, zainteresowany głównie odnajdywaniem i promowaniem filmów niezależnych i artystycznych. Kiedy nie rysuje komiksów, tworzy treści na swoim kanale YouTube dem3000. Jego najbardziej znane komediowe serie wideo to „Kuce z Bronksu”, „Star Trek Przerobiony” oraz „Ogarnij się”.


Jury studenckie

Krystian Nawrot (PWSZ)

Absolwent I Liceum ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Student na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Interesuje się muzyką, plastyką oraz grafiką 3D. Brał udział w wielu konkursach plastycznych, a nawet w 2013, miał wystawę swoich prac. Lubi robić zdjęcia i pracować z elektroniką oraz maszynami cnc. Chętny do pomocy w organizacji różnego rodzaju imprez. Mieszkaniec Gniezna.

Antonina Kozaczko (IKE)

Studentka III roku projektowania. Zaangażowana w działalność studencką. Zainteresowana językiem francuskim i angielskim, szeroko rozumianą kulturą i zmianami, jakie się w niej dokonują. Amatorka filmów, lubi analizować przekaz filmowy i literacki. Kocha muzykę renesansu i baroku.

Karina Borzykowska (GSW Milenium)

Studentka III roku pedagogiki. Mała kobieta o wielkim sercu. Artystyczna dusza – pisząca wiersze. Na co dzień z pasją do ogrodu i hodowli egzotycznych roślin. Zawsze pamięta o wielkiej wartości, jaką jest rodzina. Ważny cytat, który pomógł w kryzysowych sytuacjach: „Nie zamartwiaj się rzeczami, na które nie miałaś wpływu”.

Hanna Kaczmarek (GUTW)

Współzałożycielka Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z Offeliadą związana od pierwszej edycji, gdyż już wtedy zasiadała w jury studenckim. Uwielbia podróże, filmy, książki – są to pasje, które dziś w pełni udaje się jej realizować.


Jury młodego widza

Dawid Bandosz (ILO)
Kocha Felliniego, Wajdę również. Absolutnie nie sprawia to, że nazywa się entuzjastą kina, czuje że wciąż wystawia film w swoim życiu na próbę, do takich deklaracji jeszcze mu daleko… Bardziej cieszy się z przyjemności, jakiej doświadczył nagrywając swoje amatorskie obrazy. Coś sprawia, że mając dostęp do kamery, nie może stać bezczynnie, czasem wstaje rano i czuje, że musi ten świat nagrywać, opowiadać o nim… Dlatego chce być na festiwalu i razem z innymi dzielić się naszą pasją do kina.

Julia Gołas (II LO)
Wybrała profil humanistyczny, gdyż interesuje się językiem polskim i historią. Uwielbia czytać książki, szczególnie te z gatunku fantasy. Razem z innymi redaktorami wydaje szkolną gazetę „Like”. Jako członkini Koła Filmowego ma okazję oglądać ciekawe projekty i sprawia jej to ogromną przyjemność. W wolnym czasie lubi pójść do kina na dobry film.


Alicja Szalczyńska (ALO Milenium)

Obecnie rozwija swoją wiedzę na profilu humanistycznym. Filmem interesuje się od dawna, a w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce w V Gnieźnieńskim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Filmie Jana Jakuba Kolskiego „Opowieści z Jańciolandu”. Pasjonuje się także aktorstwem, a na swoim koncie ma już kilka występów na deskach Gnieźnieńskiego Teatru. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania i nabywa doświadczenia na wielu płaszczyznach artystycznych.

Zuzanna Chełek (III LO)
Uczennica pierwszej klasy o profilu humanistycznym. Kaszka manna z artysty: fotografuje, maluje, rysuje, pisze wiersze. Członkini Gnieźnieńskiego Klubu Literackiego, a także slamerka. Pełna miłości do słowa, niekonwencjonalnej sztuki, rosyjskiej muzyki, ludzi z pasją i używanych ubrań. Prywatnie rupieciarz przeczuć i niewykorzystanych fraz.


Jury dziennikarzy

Aleksander Karwowski (Przemiany na Szlaku Piastowskim)
Mikołaj Stopczyński (Popcentrala)
Paweł Brzeźniak (Gnieźnieński Tydzień / gnieznonaszemiasto.pl
Patryk Cyranowski (Radio Żnin FM)


Jury Oślej Ławki

Damazy Gandurski
Anna Lauchsztet
Krzysztof Romanowski