Historia

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007
OFFELIADA 2016

• Jury Główne:
Przemysław Wojcieszek – przewodniczący
Krzysztof Majchrzak
Tomasz Śliwiński
Sławomir Shuty
Ryszard Jaźwiński

Nagroda Główna Festiwalu – „Offelia” (1000 złotych oraz statuetka) osobno w trzech kategoriach
Fabuła: Aleksandra Terpińska, za film „Ameryka”,
Dokument: Łukasz Machowski, za film „Szkice z podziemia”,
Animacja: Marcin Podolec, za film „Olbrzym”.

• Jury Studenckie:
Jagoda Haloszka (IKE UAM)
Przemysław Robaszkiewicz (PWSD)
Anna Sołtys-Stawowa (GSW „Milenium”)
Stefania Wojciak (GUTW)

Nagroda Jury Studenckiego –  „Hamlet” (500 złotych + statuetka): Jarosław Banaszek, za film „Gówno pod teatrem”,
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gniezna za Najlepszy Film z Pierwszej Stolicy Polski „Klaudiusz” (statuetka): Denise Peridis, za film „Rak”.

• Jury Młodego Widza:
Jan Gumienny (I LO)
Wiktor Stankowiak (II LO)
Karolina Englert (III LO)
Barbara Hanusko (ZSEO)

Nagroda Jury Młodego Widza – „Horacy” (500 złotych + statuetka): Damian Kocur, za film „To, czego chcę”.

• Jury Stowarzyszenia „Ośla Ławka” – organizatora Festiwalu:
Damazy Gandurski – przewodniczący
Anna Lauchsztet

Nagroda „łOŁ!”, przyznawana za „coś innego”: Bartosz Sztybor i Marcin Gajewski za film „Łańcuchy pokarmowe terenów zalesionych”.
Wyróżnienie: Maciej Buchwald, za film „Kac”.

• Jury Dziennikarzy (przedstawiciele gnieźnieńskich redakcji):
Nagroda Dziennikarzy – „Laertes”: Łukasz Machowski, za film „Szkice z podziemia”.

• Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego przyznawana przez gnieźnieński oddział Krytyki Politycznej za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego”: Jan Bobrowski, Paweł Michalski, Jakub Ratajczyk, Oskar Radke i Sebastian Wałęsa, za film „To był piękny zakład”.

• Nagroda Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki „Fantasmagoria” – „Ikar”, przyznawana dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction: Maciej Gajewski za film „Semper fidelis”.

• Nagroda Studia FOTOSTUBE przyznawana za najlepsze zdjęcia w filmie: Łukasz Machowski za film „Szkice z podziemia”.

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu – „Rozenkranc”: Dominik Łapka za film „Lila”.

• Nagroda Publiczności – „Poloniusz” (500 złotych + statuetka), przyznawana w ramach głosowania tajnego publiczności: Ena Kielska za film „Śledztwo The Inquest”.

• Honorowa „Offelia”: Rafał Górecki, wieloletni dyrektor wrzesińskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”.

• Nominacje do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego przyznawane przez Jury Główne:
– w kategorii „Najlepsza Reżyseria” dla: Damiana Kocura za film „To, czego chcę”
– w kategorii „Najlepszy Scenariusz” dla: Aleksandry Terpińskiej za film „Ameryka”
– w kategorii „Najlepsze Zdjęcia” dla: Michała Dymka za film „Adaptacja”
– w kategorii „Najlepszy Montaż” dla: Przemysława Chruścielewskiego za film „Ameryka”
– w kategorii „Najlepsza Aktorka” dla: Nikoli Raczko za film „Kroki”
– w kategorii „Najlepszy Aktor” dla: Ariela Makary za film „To, czego chcę”
– w kategorii „Najlepszy Film Animowany” dla: Marcina Podolca za film „Olbrzym”


OFFELIADA 2015

• Jury Główne:
Balbina Bruszewska – przewodnicząca
Agnieszka Obszańska
Łukasz Orbitowski
Bartosz Żurawiecki

Nagroda Główna Festiwalu – „Offelia” (1000 złotych oraz statuetka) osobno w trzech kategoriach
Fabuła: Joanna Szymańska, za film „Czeski błąd”,
Dokument: Kamil Krukowski, za film „Fabio’s Videos”,
Animacja: Agnieszka Borowa, za film „Dom”.

Wyróżnienie: Mateusz Chazan, za film „Adama dziwny przypadek”.

• Jury Studenckie:
Małgorzata Deszcz (IKE UAM)
Adam Komosa (PWSZ)
Daniel Leszczcyński (PWSD)
Maria Stangierska (GSW „Milenium”)
Danuta Wiśniewska (GUTW)

Nagroda Jury Studenckiego –  „Hamlet” (250 złotych + statuetka): Marta Prus, za film „Mów do mnie”,
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gniezna za Najlepszy Film z Pierwszej Stolicy Polski „Klaudiusz” (statuetka): Eryk Stelmaszyk, za film „Strzelec”.

• Jury Młodego Widza:
Hanna Chuda (II LO)
Sandra Cieślewicz (I LO)
Karolina Englert (III LO)
Barbara Hanusko (ZSEO)

Nagroda Jury Młodego Widza – „Horacy” (250 złotych + statuetka): Tomasz Protokowicz, za film „Dawno temu na Śląsku”,
Wyróżnienia: Maciej Jarczyński, za film 85625 oraz Zofia Pręgowska za film „Niewidzialne”.

• Jury Stowarzyszenia „Ośla Ławka” – organizatora Festiwalu:
Damazy Gandurski – przewodniczący
Maja Jagielska

Nagroda „łOŁ!”, przyznawana za „coś innego”: Joanna Szymańska za film „Czeski błąd”.
Wyróżnienie: Milena Dutkowska, za film „Dzień dobry”.

• Jury Dziennikarzy (przedstawiciele gnieźnieńskich redakcji):
Nagroda Dziennikarzy – „Laertes”: Maciej Jarczyński, za film 85625.

• Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego przyznawana przez gnieźnieński oddział Krytyki Politycznej za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego”: Maciej Jarczyński, za film 85625.

• Nagroda Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki „Fantasmagoria” – „Ikar”, przyznawana dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction: Tessa Moult–Milewska za film „Kreatury”.

• Nagroda Studia FOTOSTUBE przyznawana za najlepsze zdjęcia w filmie: Jacek Podgórski za film „Moloch”.

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu – „Rozenkranc”: Tomasz Protokowicz za film „Dawno temu na Śląsku”.

• Nagroda Publiczności – „Poloniusz”, przyznawana w ramach głosowania tajnego publiczności: Zofia Pręgowska za film „Niewidzialne”.

• Honorowa „Offelia”: Zbigniew Żmudzki, wieloletni dyrektor studia SeMaFor.

• Nominacje do nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego przyznawane przez Jury Główne:
1. Najlepsza reżyseria: Filip Gieldon, „Luna”
2. Najlepszy scenariusz: Agnieszka Maskovic, „Miranda”
3. Najlepsze zdjęcia: Jacek Podgórski, „Moloch”
4. Najlepszy montaż: Tomasz Boniewski, „Pancerz”
5. Najlepsza aktorka: Anna Próchnia, główna rola w filmie „Luna”
5. Najlepszy aktor: Staszek Cywka, główna rola w filmie „Antek”
7. Najlepszy film dokumentalny: Kamil Krukowski „Fabio’s Videos”
8. Najlepszy film animowany: Agnieszka Borowa, „Dom”.


OFFELIADA 2014

• Jury Główne:
Jan „Yach” Paszkiewicz – przewodniczący
Ewa Kujawińska
Maciej Parowski
Igor Stokfiszewski
Piotr Robakowski
Nagroda Główna: OFFELIA:
W kategorii „Film Fabularny” dla: Piotra Złotorowicza za film „Matka Ziemia”
W kategorii „Film Dokumentalny” dla: Aleksandra Prugara za film „12 metrów 45 centymetrów”
W kategorii „Film Animowany/Video Art” dla: Sebastiana Kwidzińskiego i Marcina Roszczyniały za film „Fabryka”.

Wyróżnienia dla: Kordiana Kądzieli za film „LARP”, Katarzyny Gondek za film „Hosanna”, Tomasza Śliwińskiego za film „Nasza klątwa”, Iwo Kondefera za film „Aldona”, Mateusza Głowackiego za film „Sonda o mężczyznach”, Anny Błaszczyk za film „Trzej Królowie”, Macieja Lorenca za film „Podkop do nieba”, Aleksandry Brożyny za film „Gruby i chudy”.

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego:
– w kategorii „Najlepsza Reżyseria” dla: Katarzyny Gondek („Hosanna”)
– w kategorii „Najlepszy Scenariusz” dla: Kordiana Kądzieli („LARP”)
– w kategorii „Najlepsze Zdjęcia” dla: Jakuba Lorenca („Paranoia”)
– w kategorii „Najlepszy Montaż” dla: Eny Kielskiej („(Never) Ending Poland”)
– w kategorii „Najlepsza Aktorka” dla: „rolę córki” w filmie „Gównojady”
– w kategorii „Najlepszy Aktor” dla: „elfickiego najemnika” w filmie „LARP”
– w kategorii „Najlepszy Film Dokumentalny” dla: Aleksandra Prugara za film „12 metrów 45 centymetrów”
– w kategorii „Najlepszy Film Animowany” dla: „Sebastiana Kwidzińskiego i Marcina Roszczyniały za film „Fabryka”.

• Jury Studenckie:
Małgorzata Deszcz (IKE)
Stefania Wojciak (GUTW)
Paulina Grunwald (PWSZ)
Maria Stangierska (Milenium)
Sebastian Pietrzak (PWSD)
Nagroda Główna: HAMLET dla Piotra Złotorowicza za film „Matka Ziemia”

• Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gniezna za Najlepszy Film z Pierwszej Stolicy Polski „KLAUDIUSZ” dla Tomasza Góralczyka za film „Nie wszystko stracone”

• Jury Młodego Widza:
Błażej Musztyfaga (I LO)
Gracjan Woźniak (II LO)
Karolina Englert (III LO)
Elżbieta Kosiak (ZSEO)
Nagroda Główna Jury Młodego Widza „Horacy” dla Kordiana Kądzieli za film „LARP”
Wyróżnienia dla Bruno Brejta za film „Mr. Badluck” oraz Katarzyny Warzechy za film „Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało”

• Jury Dziennikarzy:
Nagroda Dziennikarzy „LAERTES” dla Mateusza Głowackiego za film „Sonda o mężczyznach”

• Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego” dla Rafała Makolądry za film „Ludzie ze stali”

• Nagroda „IKAR” Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki Fantasmagoria dla najlepszego dzieła podejmującego tematykę fantasy lub science fiction dla Kordiana Kądzieli za film „LARP”

• Nagroda Studia FOTOSTUBE za najlepsze zdjęcia dla Błażeja Kujawy za film „Paranoia”

• Nagroda Teatru G@J „G@jOFFon” dla Piotra Złotorowicza za film „Matka Ziemia”

• Nagroda Stowarzyszenia Ośla Ławka „łOŁ!” za „coś innego” dla Aleksandra Prugara za film „12 metrów 45 centymetrów”

• Nagroda KUŹNI LITERACKIEJ „HEFAJSTOS” za najlepszy scenariusz dla Jakuba Radeja za film „Bóg zapłać”.

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu „ROZENKRANC” dla Macieja Lorenca za film „Podkop do nieba”

• Nagroda Publiczności „POLONIUSZ” dla Rafała Makolądry za film „Ludzie ze stali”

• Honorowa OFFELIA przyznawana osobom, które wspierają Festiwal OFFELIADA dla Szymona Stemplewskiego oraz Macieja Ranta


OFFELIADA 2013

• Jury Główne:
Marek Kosowiec
Rafał Cielek
Kinga Dunin
Edward Gramont
Sebastian Buttny
Nagroda Główna: OFFELIA:
W kategorii: AMATORZY dla filmu „Mam takie marzenie” Małgorzaty i Kajetana Święcichowskich.
W kategorii: STUDENCI dla filmu „Żar” Bartosza Kruhlika.
W kategorii: NIEZALEŻNI dla filmu „Potencjalne problemy dozorcy Mariana” Tomasza Pawlaka.
Nagrody Specjalne: OFFELIE
Za najlepszy film fabularny dla filmu „Zabicie ciotki” Mateusza Głowackiego.
Za najlepszy film dokumentalny dla filmu „Diamentowo Złoty Redaktor” Moniki Nowickiej
Za najlepszy film animowany dla filmu „Ex Animo” Wojciecha Wojtkowskiego.

• Jury Studenckie:
Danuta Wiśniewska (GUTW)
Adrianna Rokosik (PWSZ)
Jagoda Haloszka (IKE)
Izabela Kaczmarek (IKE)
Kamila Sałata (IKE)
Mateusz Stróżewski (PWSD)
Nagroda Główna: HAMLET dla filmu „Żar” Bartosza Kruhlika
Wyróżnienie dla filmu „Psubrat” Marii Zbąskiej
Wyróżnienie dla filmu „Anioł” Błażeja Kujawy
Wyróżnienie dla filmu „W imię ojca” Jakuba Nowickiego

• Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gniezna za Najlepszy Film z Pierwszej Stolicy Polski „KLAUDIUSZ” dla filmu „KUŚ” Tomasza Góralczyka i Radosława Biskupskiego.

• Jury Młodego Widza:
Piotr Wąsala (I LO)
Gracjan Woźniak (II LO)
Milena Konieczna (III LO)
Elżbieta Kosiak (ZSEO)
Wyróżnienie dla filmu „Strażnicy” Krzysztofa Szota
Wyróżnienie dla filmu „Wzajemność” Joanny Smolarczyk
Nagroda Głowna Jury Młodego Widza „Horacy” dla filmu „Zabicie ciotki” Mateusza Głowackiego.

• Jury Dziennikarzy:
Kamila Kasprzak („Przemiany na szlaku piastowskim”)
Jan Jałoszyński („Głos Wielkopolski”)
Anna Dzionek („Radio Gniezno”)
Joanna Pomorska („Moje-Gniezno.pl”)
Nagroda Dziennikarzy „LAERTES” dla filmu „Diamentowo Złoty Redaktor” Moniki Nowickiej

• Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego” dla filmu „Polska za 20 lat”, Adriana Łapczyńskiego,

• Nagroda „IKAR” Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki Fantasmagoria dla najlepszego dzieła podejmującego tematykę fantasy lub science fiction dla filmu „Odium” Michała Wiśniowskiego,

• Nagroda Studia FOTOSTUBE za najlepsze zdjęcia dla filmu „Strażnicy” Krzysztofa Szota

• Nagroda Teatru G@J „G@jOFFon” dla filmu „Strażnicy” Krzysztofa Szota

• Nagroda Stowarzyszenia Ośla Ławka „łOŁ!” za „coś innego” dla filmu „Polska za 20 lat”, Adriana Łapczyńskiego,

• Nagroda KUŹNI LITERACKIEJ „HEFAJSTOS” za najlepszy scenariusz dla filmu „Zabicie ciotki” Mateusza Głowackiego.

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu „ROZENKRANC” dla filmu „Mam takie marzenie” Małgorzaty i Kajetana Święcichowskich.

• Nagroda Publiczności „POLONIUSZ” dla filmu „KUŚ” Tomasza Góralczyka i Radosława Biskupskiego.

• Honorowa OFFELIA przyznawana osobom, które wspierają Festiwal OFFELIADA dla Pawła Kostusiaka.


OFFELIADA 2012

• Jury Główne:
Krzysztof Tomasik
Konrad Paszkowski
Maciej Stroiński
Nagroda Główna: OFFELIA
Małgorzata Goliszewska za film „Taki typ ptactwa” (Kategoria: Amatorzy)
Mateusz Głowacki za film „Kiedy ranne wstają zorze” (Kategoria: Studenci)
Patryk Jurek za film „Vocuus” (Kategoria: Niezależni)
Nagrody Specjalne: OFFELIE
Michał Mróz za film „Zgrzyt” (Najlepsza Animacja)
Jakub Polakowski za film „Człowiek z reklamówką” (Najlepszy Dokument)
Patryk Jurek za film „Vocuus” (Najlepsza Fabuła)
Wyróżnienia:
Tomasz Góralczyk za film „Wyrwać się, by zaistnieć” 
Kordian Kądziela za film „Muka!”
Michał Łukowicz za film „Ci.” 

• Jury Studenckie:
Danuta Wiśniewska (GUTW)
Damian Szerfenberg (PWSZ)
Daria Sobczak (GWSHM „Milenium”)
Bartosz Janicki (CEG)
Mateusz Stróżewski (PWSD)
Nagroda Główna: HAMLET
Patryk Jurek za film „Vocuus”
Wyróżnienia:
Tomasz Góralczyk za film „Wyrwać się, by zaistnieć”
Piotr Sułkowski za film „Miruna”
Mateusz Głowacki za film „Kiedy ranne wstają zorze”

• Nagroda Prezydenta Miasta Gniezna dla Najlepszego Filmu z Pierwszej Stolicy Polski: KLAUDIUSZ
Tomasz Góralczyk za film „Francois”

• Jury Młodego Widza:
Dominik Kalwinicki (I LO)
Jagoda Herman (II LO)
Magdalena Kruszona (III LO)
Miłosz Prusak (ZSEO)
Nagroda Główna: HORACY
Stanisław Białoskórski za film „Cudowny dzień”
Wyróżnienia:
Łukasz Bursa za film „Badzioch”
Maciej Wiktor za film „Substytut”

• Jury Dziennikarzy:
Kamila Kasprzak („Przemiany na szlaku piastowskim”)
Iza Budzyńska („Głos Wielkopolski”)
Anna Dzionek („Radio Gniezno”)
Kinga Strzelec („Gniezno.com.pl”)
Joanna Pomorska („Moje-Gniezno.pl”)
Karol Soberski („Informacjelokalne.pl”)
Rafał Muniak („Radio Merkury”)
Dawid Liberskowski („POPCENTRALA”)
Nagroda Główna: LAERTES
Jakub Polakowski za film „Człowiek z reklamówką”

• Nagroda Publiczności: POLONIUSZ
Tomasz Góralczyk za film „Francois”

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu OFFELIADA: ROZENKRANC
Małgorzata Święcichowska za film „Boże narodzenie po naszemu” 

• Nagroda Specjalna Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego:
„za szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego”
Bartosz Warwas za film „Protokoły Mędrców Syjonu”

• Nagroda Kuźni Literackiej: HEFAJSTOS
Kordian Kądziela za film „Muka!”

• Nagroda Studia FOTOSTUBE
Stanisław Białoskórski za film „Cudowny dzień”


Offeliada 2011

• Jury Główne:
Michał Słomka – Przewodniczący
Iwona Grodź
Jakub Majmurek
Irek Janion
Nagroda Główna: OFFELIA
Michał Łukowicz za film „Berhavert” (Kategoria: Amatorzy)
Pavel Soukup za film „Bliski przyjaciel” (Kategoria: Studenci)
w Kategorii: Niezależni Nagrody Głównej nie przyznano
Nagrody Specjalne: OFFELIE
Beniamin Szwed za film „Rosa Alba” (Najlepsza Animacja)
Aleksandra Brożyna za film „Bulba-włos” (Najlepsza Animacja)
Karolina Łuczak za film „Sztuka narzekania” (Najlepszy Dokument)
Bartosz Warwas za film „Mruczanka na 4 rakietki” (Najlepsza Fabuła)
Wyróżnienia:
Kamil Krukowski za film „Droga mistrza” (Kategoria: Amatorzy)
Robin Lipo za film „Zawsze młody” (Kategoria: Studenci)
Jakub Kamiński za film „Sztuczki” (Kategoria: Niezależni)
Dominik Litwiniak za film „Bedlam Boys” (Kategoria: Niezależni)

• Jury Studenckie:
Danuta Wiśniewska (GUTW)
Dominika Kaczmarek (PWSZ)
Krystian Cieśliński (GWSHM „Milenium”)
Karol Goliszewski (CEG)
Nagroda Główna: HAMLET
Tomasz Jurkiewicz za film „Gdyby ryby miały głos”

• Nagroda Prezydenta Miasta Gniezna dla Najlepszego Filmu z Pierwszej Stolicy Polski: KLAUDIUSZ
Izabela Łukaszewska oraz Klaudia Strzyżewska za film „Ocalić od zapomnienia”.
Wyróżnienia:
Zbigniew Lenard za film „Czarny punkt”

• Jury Młodego Widza:
Patryk Michalak (I LO)
Bartosz Śmigielski (II LO)
Magdalena Kruszona (III LO)
Nagroda Główna: HORACY
Beniamin Szwed za film „Rosa Alba”
Wyróżnienia:
Piotr Sułkowski za film „Szczegół”

• Jury Dziennikarzy:
Kamila Kasprzak („Przemiany na szlaku piastowskim”)
Iza Budzyńska („Głos Wielkopolski”)
Anna Dzionek („Radio Gniezno”)
Kinga Strzelec („Gniezno.com.pl”)
Joanna Pomorska („Moje-Gniezno.pl”)
Karol Soberski („Informacjelokalne.pl”)
Rafał Muniak („Radio Merkury”)
Nagroda Główna: LAERTES
Zbigniew Lenard za film „Czarny punkt”

• Nagroda Publiczności: POLONIUSZ
Wojciech Tomczak za film „Jasełka”

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu OFFELIADA: ROZENKRANC
Dawid Łukaszewski za film „Niezłomny”

• Nagroda Specjalna Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego:
„za szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego”
Wojciech Tomczak za film „Jasełka”

• Nagroda Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Konfraternia Teatralna: KONFRATER
Zbigniew Lenard za film „Czarny punkt”

• Nagroda Kuźni Literackiej: HEFAJSTOS
Wojciech Tomczak za film „Jasełka”

• Nagroda Kolektywu Szajse Records
Marek Kurzoka za film „Pokój”

• Nagroda Studia FOTOSTUBE
Tomasz Jurkiewicz za film „Gdyby ryby miały głos”


OFFELIADA 2010

• Jury Główne:
Maciej Rant  – Przewodniczący
Agnieszka Wiśniewska
Szymon Stemplewski
Michał Mróz
Nagroda Główna: OFFELIA
Tomasz Jurkiewicz za film „Babcia wyjeżdża” (Etiuda Studencka)
Natalia Dziedzic za film „Kiermasz storczyków” (Animacja)
Lesław Dobrucki za film „Przyrzeczona” (Dokument ex quo)
Tomasz Wolski za film „Szczęściarze” (Dokument ex quo)
Pozostałe Nagrody Jury Głównego:
II Nagroda: Bartosz Warwas za film „Koluszki blues” oraz „MC. Człowiek z winylu” (Etiuda Studencka)
II Nagroda: Grzegorz Makowski za film „Nietypowe spotkanie diabełka i dziewczyny wielkiej jak sosna” (Animacja)
II Nagroda: Bartosz Kruhlik za film „Wycieczka” (Dokument)
II Nagroda: Arek Biedrzycki za film „Niedotykając ziemi” (Fabuła)
III Nagroda: Przemysław Filipowicz za film „Pan od historii” (Etiuda Studencka)
III Nagroda: Łukasz Góras za film „Lalka” (Animacja)
III Nagroda: Katarzyna Gondek za film „Niewidzialni” (Dokument)
III Nagroda: Michał Łukowicz za film „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat” (Fabuła)
Wyróżnienie dla Rafała Gużkowskiego, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu za film „Nikifor, moje drugie imię”

• Jury Studenckie:
Danuta Wiśniewska (GUTW)
Dominika Kaczmarek (PWSZ)
Krystian Cieśliński (GWSHM „Milenium”)
Karol Goliszewski (CEG)
Nagroda Główna:
HAMLET – Daniel Zieliński za film „Takie życie…”
Wyróżnienia:
Tomasz Jurkiewicz za film „Babcia wyjeżdża” 
Konrad Hamada za film „Aniołek”

• Nagroda Prezydenta Miasta Gniezna dla Najlepszego Filmu z Pierwszej Stolicy Polski:
KLAUDIUSZ – Michał Łapczyński za film „Feel 2 Be”

• Jury Młodego Widza:

Anna Zielazny (I LO)
Marta Będzieszak (II LO)
Magdalena Kruszona (III LO)
Marek Bartkowiak (ZSEO)
Nagroda Główna:
HORACY – Danie Zieliński za film „Takie życie…”
Wyróżnienia:
Natalia Dziedzic za film „Kiermasz storczyków” 
Lesław Dobrucki za film „Przyrzeczona”

• Jury Dziennikarzy:

Kamila Kasprzak („Przemiany na szlaku piastowskim”)
Iza Budzyńska („Głos Wielkopolski”)
Waldek Lisiecki („Radio Gniezno”)
Nagroda Główna:
LAERTES – Michał Łukowicz za film „Ja, człowiek w kapeluszu i mój brat”

• Nagroda Publiczności:
POLONIUSZ – Michał Łapczyński za film „Feel 2 Be”

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu OFFELIADA: 
ROZENKRANC – Rafał Gużkowski dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu za film „Nikifor, moje drugie imię”

• Nagroda Specjalna Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego: „za szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego” – Krzysztof Nowicki za film „Basen”

• Nagroda Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Konfraternia Teatralna: 
KONFRATER  – Daniel Zieliński za film „Takie życie…”


OFFELIADA 2009

• Jury Główne:
Zbigniew Żmudzki  – Przewodniczący
Piotr Marecki
Piotr Matwiejczyk
Nagroda Główna: OFFELIA
Przemysław Filipowicz za film „8% z niczego” (Film Fabularny)
Arczi za film „Potwierdzenie” (Film Dokumentalny)
Tomasz Pawlak za film „Historia pewnej promocji” (Film Animowany)
Wyróżnienia:
Waldemar Grzesik za film „Zabawa” (Film Fabularny)
Irex Janion za film „Cellulit” (Film Fabularny)
Bartosz Kruhlik za film „Jutro…” (Film Dokumentalny)
Arkadiusz Zub za film „Mieszkańcy” (Film Animowany)
Bartosz Gadd za film „Marsz” (Film Animowany)

• Jury Studenckie:
Andrzej Przedwojski – Przewodniczący (GUTW)
Agata Liberkowska (GWSHM „Milenium”)
Kamil Gawinecki (SEM)
Robert Sławiński (CEG)
Nagroda Główna:
HAMLET – Anna Kasperska i Michał Stenzel za film „Pomiędzy”
Wyróżnienia:
Grzegorz Barański za film „Białe zaczynają” 
Piotr Struczyk za film „Kompozytor” 
Arkadiusz Zub za film „Mieszkańcy” 

• Jury Młodego Widza:
Kalina Cmuchalska (I LO)
Jakub Hałajczak (II LO)
Krzysztof Leciej (III LO)
Katarzyna Maciejewska (ZSEO)
Nagroda Główna:
HORACY – Arczi za film „Ja. Tylko” 
Wyróżnienia:
Grzegorz Barański za film „Białe zaczynają” 
Jakub Brzękowski za film „Consilium” 
Tomasz Pawlak za film „Historia pewnej promocji” 

• Nagroda Publiczności:
POLONIUSZ – Anna Kasperska i Michał Stenzel za film „Pomiędzy”

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu OFFELIADA:

Daniel Tendaj za film „Teatr NiePozorny” 

• Nagroda Specjalna Klubu Krytyki Politycznej o/Gniezno:
Jarosław Wszędybył za film „Kolory nadziei”


OFFELIADA 2008

• Jury Główne: 
Rafał Górecki – Przewodniczący
Piotr Majdrowicz
Mateusz Rogala
Paweł Kostusiak
Nagroda Główna: OFFELIA
Mathias Mezler za film „Wszystko co najlepsze” (Film Fabularny)
Kamil Brzózka za film „Nie oszukuj!” (Film Fabularny – ex equo):
Anna Kasperkiewicz za film „Nim powstanie MIM” (Film Dokumentalny)
Michał Mróz za film „Szczęście” (Film Animowany)
Wyróżnienia:
Łukasz Bursa za film „Poddasze” (Film Fabularny)
Przemysław Filipowicz za film „Klej” (Film Fabularny)
Ludwik Lis za film „Domofonia” (Film Dokumentalny)
Ryszard Kruk za film „Taksówkarz” (Film Dokumentalny)
w kategorii „Film Animowany” nie przyznano Wyróżnienia
Jury Główne postanowiło również przyznać Nagrodę Specjalną Studium Realizacji Telewizyjnej wraz z nagrodą rzeczową filmowi „W szoku MAX” Krzysztofa Godka.

• Jury Studenckie:
Andrzej Przedwojski – Przewodniczący (GUTW)
Kinga Majchrzak (GWSHM „Milenium”)
Dawid Stube (CEG)
Michał Twarużek (PWSD)
Bartosz Grafik (PWSZ)
Nagroda Główna:
HAMLET –  Anna Kasperkiewicz za film „Nim powstanie Mim”
Nagroda Specjalna:
KLAUDIUSZ Prezydenta Miasta Gniezna za Najlepszy Film z Pierwszej Stolicy Polski – Paweł Bąkowski za film „Kwitnące Życie”
Wyróżnienia:
Emil Sybicki za film „Ikar” 
Łukasz Bursa za film „Poddasze” 
Przemysław Filipowicz za film „Klej” 

• Jury Młodego Widza:
Kalina Cmuchalska (I LO)
Michał Borkowski (II LO)
Kornelia Talar (III LO)
Katarzyna Maciejewska (ZSEO)
Nagroda Główna:
HORACY – Jakub Brzękowski za film „Sieć” 
Wyróżnienia:
Anna Kasperkiewicz za film „Nim powstanie MIM”
Łukasz Bursa za film „Poddasze”

• Nagroda Publiczności:

POLONIUSZ –  Emil Sybicki za film „Ikar”

• Nagroda Prezydenta Miasta Gniezna dla Najlepszego filmu z Miasta Partnerskiego:
FORTYNBRAS – Sebastian Nilson z Falkenbergu za film „A right to dream”

• Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu OFFELIADA:

Grupa Teatralna „Zniewoleni” z Zakładu Karnego we Wronkach za film „Przebaczenie”


OFFELIADA 2007

• Jury Główne:
Krzysztof Magowski – Przewodniczący
Róża Wojta
Paweł Zabel
Paweł Kostusiak
Nagroda Główna: OFFELIA
I miejsce – Radosław Roziewicz za film „American Movie”
II miejsce – Grzegorz Gawron za film „Podróż”
III miejsce – Radosław Pająk za film „Intryga”
Wyróżnienia:
Filip Rudnicki za film „Mim”
Marek Kosowiec za film „Dom kultury” 
Michał Mróz za film „Drzewo”
Dariusz Gackowski za film „Do naprawy” 

• Jury Studenckie:
Kinga Majchrzak (GWSHM „Milenium”)
Monika Stawska (PWSZ)
Hanna Kaczmarek (GUTW)
Dawid Stube (CEG)
Jan Dzionek (PWSD)
Nagroda Główna:
HAMLET – Pan Jakub Brzękowski za film „Głosy wojny”
Wyróżnienia:
Filip Rudnicki za film „Zazdrość” 
Marek Kosowiec za film „Dom kultury” 
Radosław Pająk za film „Intryga”

Nagroda Publiczności:
POLONIUSZ –  Radosław Roziewicz za film „American Movie”