Miejsca festiwalowe

Teatr im. Aleksandra Fredry – z powodu rozpoczynającego się remontu MOK, podczas 14. edycji będziemy po raz pierwszy gościć w podwojach gnieźnieńskiego teatru – instytucji z bogatą tradycją, na stałe wpisaną w kulturalny krajobraz miasta. W budynku Teatru Fredry odbędą się pokazy Konkursu Głównego oraz spotkania z jurorami. Adres: ul. Mickiewicza 9.

• Internat Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (tzw. „Medyk”) – niezwykle gościnne miejsce, dokąd większość uczestników i gości festiwalu zwykle wraca nad ranem, aby choć na chwilę zasnąć przed kolejnym dniem pełnym wrażeń. Adres: ul. Mieszka I 27.

Hotele Awo (ul. Warszawska 32) oraz W Starej Kamienicy (ul. 3 Maja 13) – oficjalni partnerzy hotelowi 14. Offeliady, w których gościnnych progach przenocują nasi Jurorzy.

• Miejski Ośrodek Kultury – w skrócie MOK. Przez 13 lat serce Festiwalu, czyli miejsce, gdzie odbywała się większość wydarzeń, a w szczególności pokazy konkursowe i spotkania. W obrębie murów dawnej siedziby Loży Masońskiej (tak, tak!) mieści się także Pilsner Pub (dawniej: Kawiarnia Staromiejska), miejsce wielu festiwalowych dyskusji… Od 2021 roku w generalnym remoncie, ale z pewnością zamierzamy tam wrócić! Adres: ul. Łubieńskiego 11.

• Dobry Browar – lokal, który w 2018 roku przywrócił Gnieznu tradycje browarnicze. W budynku przy Rondzie Chrztu Polski właściciele, Ania i Bartek, warzą na miejscu pyszne, rzemieślnicze piwa, których można skosztować zarówno na miejscu, przegryzając je serwowanymi przez kuchnię smakołykami, jak i „na wynos”. Nasz festiwal gości tam m.in. z pokazami festiwalowymi, a czasem i różnymi formami offeliadowych afterparties! Adres: ul. Grzybowo 34.

• Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna (Biblioteka Główna) – w tym miejscu odbywają się specjalne, filmowe zajęcia dla najmłodszych. Waszak kinem trzeba zarażać od maleńkości! Adres: ul. Mieszka I 16.

W poprzednich latach gościli nas także:

• Klub Muzyczny „MŁYN” – przez wiele edycji Offeliady, cel tradycyjnego, wieczornego marszu po pokazach w MOK. Dla gnieźnian kultowe już miejsce koncertów – także tych offeliadowych: grali tu dla nas m.in. Voo Voo, Pogodno, Tymon Tymański czy Ga-Ga/Zielone Żabki.

• Misz-Masz Café & Bistro – serwujące przeróżne słone i słodkie pyszności bistro, zlokalizowane na gnieźnieńskiej starówce, przy jednej z makiet Traktu Królewskiego. Miejsce spotkań „W samo południe…” z jednym z jurorów. Adres: Rynek 5.

• Tanken Pub – zwykle bardzo żywe i gwarne miejsce na „knajpianej” mapie Gniezna. „Offeliada” gości w jego podwojach przy okazji przedfestiwalowych pokazów lub poprzedzającego oficjalne otwarcie „biforu”.

• Pilsner Pub – klimatyczny pub tuż przy sercu festiwalu, czyli Miejskim Ośrodku Kultury – mieszczący się w tym samym, zabytkowym budynku.  Festiwalowa kawiarnia – można tu dobrze zjeść, wypić dobrą kawę… i nie tylko. Adres: ul. Łubieńskiego 11.