14. Offeliada jednak w 2021 roku. Komunikat organizatorów

Drodzy Widzowie; uczestnicy, partnerzy i przyjaciele „Offeliady”,
niestety, nie mamy dla Was dobrych wieści. Czternastą edycję naszego festiwalu musimy przełożyć na 2021 rok.
 
Z tą trudną decyzją zwlekaliśmy jak długo to było możliwe, ważąc w gronie organizatorów wszelkie „za” i „przeciw”, badając możliwości wprowadzenia zapisów na poszczególne punkty programu oraz transmisji wydarzeń za pośrednictwem internetu, czy wreszcie – po wprowadzeniu najnowszych obostrzeń – zorganizowania pokazów „za zamkniętymi drzwiami”, tylko dla jurorów.
 
Niestety, oprócz wprowadzanych restrykcji, z dnia na dzień dochodzą do nas także informacje o kolejnych osobach z grona zaangażowanego w organizację Festiwalu, które objęte zostały kwarantanną lub, co gorsza, same zachorowały na koronawirusa.
Nie chcąc dalej ryzykować, że poszczególne punkty programu mogą się nie odbyć i, przede wszystkim, nie chcąc ryzykować zdrowia Jurorów, wolontariuszy i uczestników, podjęliśmy decyzję o przełożeniu Festiwalu na kolejny rok.
 
Będzie wiązało się to ze zwrotem dotacji, przyznanych na rok 2020 przez Ministerstwo Kultury i Dziedzitwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Gniezno.
W tym miejscu chcielibyśmy również złożyć podziękowania dla Prezydenta Miasta Gniezna, pana Tomasza Budasza, oraz dyrektora miejskiego Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, pana Łukasza Scheffsa, za wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.
 
Was, Drodzy Offeliadowicze, możemy jedynie przeprosić i obiecać, że będziemy robić wszystko by w 2021 roku „Offeliada” wróciła ze zdwojoną mocą, już przy pełnej widowni. W tej „domowej”, rodzinnej atmosferze którą znamy i lubimy.
 
Organizatorzy