Dyskusje o filmie wracają do Gniezna

Już 25 kwietnia 2024 o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Ciążyńskiego. Założenia i prowadzenia nowej filmowej inicjatywy w naszym mieście podjęło się stowarzyszenie „Offeliada”, do tej pory znane przede wszystkim z organizacji Festiwalu Filmowego „Offeliada”.

DKF „Offeliada” będzie działał w formule comiesięcznych, otwartych i bezpłatnych spotkań składających się z prelekcji, pokazu filmowego i dyskusji. Jego program będzie współtworzony nie tylko przeczłonków stowarzyszenia, ale również przez widzów, którzy będą mogli składać swoje propozycje. Zgodnie z wytycznymi Federacji DKF w Polsce, do której gnieźnieński Klub został przyjęty decyzją z 2 kwietnia 2024 roku, na jego czele stoją władze: Paulina Samonek – Prezes oraz Kamila Kasprzak-Bartkowiak – sekretarz. Funkcję doradcy metodycznego objął Piotr Wiśniewski.

Wybór patrona Klubu – Andrzeja Ciążyńskiego, jest hołdem złożonym wybitnemu animatorowi kultury filmowej w Gnieźnie, współzałożycielowi Klubu Filmowego „PrawieKino”, który przed laty działał przy Miejskim Ośrodku Kultury.