Filmowe opowieści w Bibliotece

Ciekawy program spotkań kierowanych do dzieci i młodzieży przygotowała w ramach jubileuszowej „Offeliady” Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Tematem przewodnim będą oczywiście filmy – oraz ich powiązania z literaturą.

Jakich bohaterów lubimy najbardziej? Oczywiście tych, których już znamy! A najlepiej znamy tych powracających do nas, regularnie; w seriach filmów i książek. Wśród książkowo-filmowych postaci bijących rekordy popularności można wymienić chociażby Jamesa Bonda, Harry’ego Pottera czy Sherlocka Holmesa. A co by się stało gdyby te postacie spotkały się w jednym miejscu, w tym samym czasie? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, podczas specjalnego programu przygotowanego dla dzieci i młodzieży na X Festiwal Filmowy „Offeliada”.

Wspólna wędrówka po świecie filmu rozpocznie się 2 listopada (środa), o godz. 11:00, spotkaniem dla dzieci przedszkolnych pt. „Rycerz filmowych bajek” w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a. Następne zajęcia odbędą się o tej samej godzinie w czwartek, 3 listopada („Filmowe rymowanki” dla dzieci ze szkół podstawowych – w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15) oraz w piątek, 4 listopada (turniej międzyszkolny „Nakręć się na film” skierowany do gimnazjalistów – w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a).