Filmowe Podlasie zaatakuje i w tym roku!

To już 16. odsłona akcji Filmowe Podlasie Atakuje!, która narodziła się w 2004 roku w Białymstoku. Na pokazie zaprezentowane zostaną najnowsze filmy twórców z Podlasia, które swoją premierę miały 19 października.

Filmowe Podlasie Atakuje! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Akcja narodziła się w 2004 roku i przez 15 lat jej twórcza energia wywędrowała nie tylko poza Białystok, ale i Polskę. Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie „niezależnym filmem stoi”. Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy i specyficzna dla Wschodu dobra energia potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia mogą rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Pokaz: czwartek, 7 listopada, godz. 20:30, Dobry Browar, ul. Grzybowo 34.