„Masz ci los” już w offeliadowy piątek

Jednym z pokazów specjalnych na tegorocznym festiwalu będzie film „Masz ci los”, w reżyserii Mateusza Głowackiego, jurora 16. Offeliady.

Podczas stypy po pogrzebie kochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi dziadek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz…

Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest ludzki… Ale nie, gdy chodzi o rodzinę i wielkie pieniądze!

Teatr im. A. Fredry, piątek, 10/11/2023, 20.30. Po pokazie spotkanie z reżyserem Mateuszem Głowackim, które poprowadzi Michał Piepiórka.