„Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa na kolejnym spotkaniu DKF

Po mocnym i wstrząsającym dokumencie „20 dni w Mariupolu”, Dyskusyjny Klub Filmowy Offeliada im. Andrzeja Ciążyńskiego, zaprasza na równie ważny film. Tym razem to fabuła i klasyka Polskiej Szkoły Filmowej z drugiej połowy lat 50. XX wieku, czyli „Pętla” Wojciecha Jerzego Hasa z Gustawem Holoubkiem w roli głównej, która powstała na podstawie opowiadania Marka Hłaski.

Czas i miejsce: 16 maja (czwartek), 18.00, sala widowiskowa, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Po projekcji odbędzie się spotkanie z terapeutą uzależnień Tomaszem Chełkiem, z którym będzie można porozmawiać o uzależnieniach i nie tylko.

O filmie: Kuba (Gustaw Holoubek) rozpaczliwie walczy z uzależnieniem od alkoholu. Jego dziewczyna, Krysia (Aleksandra Śląska) wierzy w skuteczność terapii, pragnie wyrwać go z nałogu i ułożyć sobie z nim życie. Kuba musi wytrwać bez picia do wieczora, kiedy to Krysia przyjdzie po niego i wspólnie udadzą się do przychodni. Czas spędzany w samotności upływa bardzo powoli. Czekanie staje się coraz bardziej męczące, a bohater pozostawiony sam sobie, skazany jest na myślenie o nałogu. Kuba nie wytrzymuje napięcia i wychodzi z mieszkania. Udaje się na spacer ponurymi ulicami miasta brudnego, odrapanego, szarego, beznadziejnego jak jego zmarnowane życie…