Pokaz specjalny „Ondyny” Tomasza Śliwińskiego

Już w festiwalową sobotę zapraszamy na pokaz specjalny filmu, który właśnie został wyróżniony w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, musiała rzucić na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny.

Cezary (22) nadal mieszka z matką (50) i jest zakochany w Emilii (20), wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi  stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

Twórcą „Ondyny” jest Tomasz Śliwiński reżyser i scenarzysta mieszkający w Warszawie. Absolwent reżyserii filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukończył Program Fabularny Studio Prób w Szkole Wajdy. Laureat Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2015). Jego krótkometrażowy film dokumentalny „Nasza klątwa”(2013) zdobył liczne nagrody na festiwalach filmowych na całym świecie oraz był nominowany do Oscara w 2015 roku. Tomasz Śliwiński był także jurorem 10. Offeliady.

Pokaz i spotkanie z autorem: sobota, 9 listopada, 19.00, MOK.