Specjalne pokazy na 11. odsłonie Offeliady

Widzowie Festiwalu Filmowego „Offeliada” co roku mają okazję nie tylko zapoznać się z najświeższymi produkcjami offowymi pokazywanymi w ramach konkursu, ale także zobaczyć nagradzane produkcje, które trudno na co dzień obejrzeć w multipleksach. W tym roku przygotowaliśmy aż dziewięć takich pokazów specjalnych.

  • Wściekłość (2016), reż. Michał Węgrzyn, 2.11.2017 (czwartek), godz. 18:30
    Historia Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.

 

  • Diversion End (2017), reż. Michał Krzywicki, 2.11.2017 (czwartek), godz. 20:15
    Opowieść o Nieśmiałym złodziejaszku – Olegu – nieudolnie próbującym sprostać wymagającym potrzebom swojej kobiety, typowej femme fatale. Oleg, chcąc zabawić się z nią na jej sposób, pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala i kobieta umiera. Oleg i Blaz mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Historia ma miejsce w neonowej wersji Warszawy, stolicy Polski, która nie przypomina miasta, które znamy dziś.
    Projekt nagrodzony Jantarem Nowej Generacji w Koszalinie jest hołdem dla kina lat 90-tych oraz pulpowych filmów klasy B.

 

  • Filmowe Podlasie Atakuje, 3.11.2017 (piątek), godz. 18:00
    Niesamowity zestaw niezależnych filmów, które przyjadą do nas prosto z krainy Żubra! Podlasie to bowiem nie tylko natura, lasy i żaby. Jest tam mnóstwo twórczych i pomysłowych osób. Akcja pokazuje, że chcieć to móc, że trzeba działać, gdyż można wypłynąć z każdego miejsca. Siłą FPA jest różnorodność twórców, tematów jakie poruszają, doświadczenia i styli.

 

  • Wszystkie nieprzespane noce (2016), reż. Michał Marczak, 3.11.2017 (piątek), godz. 19:00
    Portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów “Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy.
    Zabawa nocą do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel – hipnotyzująca kamera Michała Marczaka żywi się tym, co jest esencją życia młodych ludzi. Wszystkie nieprzespane noce to jedyny w swoim rodzaju hołd złożony młodości – nieprzewidywalnej i dynamicznej, ale również często zagubionej i bojącej się jutra. Opis za: www.filmpolski.pl
    Film nagrodzony m.in. na festiwalach Sundance oraz Nowe Horyzonty.

 

  • Plac zabaw (2016), reż. Bartosz M. Kowalski, 3.11.2017 (piątek), godz. 20:45
    Koniec roku szkolnego w prowincjonalnym mieście. Dla 12-letniej Gabrysi to ostatnia szansa, by wyznać miłość koledze z klasy. Dziewczynka aranżuje sekretne spotkanie i szantażem zmusza chłopca, żeby się na nie stawił. Ale to, co miało być intymną rozmową wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieoczekiwanych rezultatów. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Jakie są przyczyny dziecięcej psychopatii? Czy potrafimy znaleźć odpowiedź na to pytanie? Opis za: www.filmpolski.pl
    Film nagrodzony m.in. Wielkim Jantarem na festiwalu Młodzi i film oraz w konkursie „1-2” na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

  • Pociecha (2016), reż. Paweł Podlejski, 4.11.2017 (sobota), godz. 9:00
    Patryk wrócił po 20 latach w Niemczech do Polski. Miał wielkie plany, ale teraz żyje z nauczania niemieckiego, bo z czegoś trzeba żyć. Paulina jest młoda i chce wyjechać właśnie tam – do Niemiec. Jej nagłe pojawienie się w życiu Patryka konfrontuje go z przeszłością, o której wolałby nie pamiętać.

 

  • Butterfly Kisses (2017), reż. Rafał Kapeliński, 4.11.2017 (sobota), godz. 17:00
    Świat Jake’a i jego dwóch kolegów to świat, w którym dominuje szarość wzbogacona seksem i porno. Każdy z nich ma swoje demony, ale Jake ponad to ma sekret, którego nie może nikomu wyjawić. Opis za: www.filmpolski.pl
    Film nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem festiwalu Berlinale oraz Jantarem im. Stanisława Różewicza na festiwalu Młodzi i film.

 

  • Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham (2016), reż. Paweł Łoziński, 4.11.2017 (sobota), godz. 19:00
    Film jest zapisem niełatwego procesu uzdrawiania więzi matki i córki. Spotykają się w gabinecie psychoterapeuty, który zabiera je w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji. Obraz zdobył nagrody na festiwalach w Barcelonie, Tbilisi, Florencji oraz na wielu imprezach ogólnopolskich.

 

  • Żubr Pompik (2017), reż. Wiesław Zięba, 5.11.2017 (niedziela), godz. 10:00
    Propozycja dla najmłodszych. Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać.
    Producentem serii jest studio animacji EGoFILM, które zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach serii dla najmłodszych. Jedną z produkcji studia jest właśnie serial ,,Żubr Pompik” powstający na podstawie książek Tomasza Samojlika. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.