„Jak najdalej stąd” specjalnie dla Offeliady

Kolejnym z tegorocznych pełnometrażowych pokazów specjalnych będzie „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego. Rolę główną w filmie zagrała jurorka 14. Offeliady, Zofia Stafiej – zdobywając za swój występ Złote Lwy za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Oprócz Zofii Stafiej, film zgarnął także – między innymi – Złote Lwy za najlepszą muzykę (Hania Rani) i scenariusz (Piotr Domalewski), oraz Orły za drugoplanową rolę kobiecą (Kinga Preiss) oraz zdjęcia (Piotr Sobociński jr).  „Jak najdalej stąd”, podobnie jak debiut Piotra Domalewskiego pt. „Cicha noc”, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.

Film przedstawia historię Oli, zbuntowanej nastolatki, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

Pokaz filmu w festiwalowy piątek, o godz. 20:30 w Teatrze im. Aleksandra Fredry. Wstęp wolny!