Gnieźnieńska premiera „Filmu balkonowego”

Pokazem specjalnym, który uświetni uroczyste ogłoszenie wyników 14. Offeliady będzie „Film balkonowy” – najnowszy film Pawła Łozińskiego, wybitnego polskiego dokumentalisty, który zasiadał w Jury Głównym Offeliady w 2017 roku.

W swoim najnowszym obrazie reżyser przygląda się ludziom z własnego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony; młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym, jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu; świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. „Film balkonowy” to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery.

Pokaz zwieńczy uroczystą galę ogłoszenia wyników 14. Offeliady w festiwalową sobotę, po godz. 20:30 w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Wstęp wolny!