Jacek Hugo-Bader zamyka Jury Główne 14. edycji!

Do przedstawicieli młodego pokolenia polskiej kinematografii – Zofii Stafiej i Jakuba Radeja – w Jury Głównym tegorocznej edycji gnieźnieńskiej „Offeliady” dołączył znany polski reportażysta, Jacek Hugo-Bader. Spotkanie z ostatnim z Jurorów odbędzie się w festiwalową niedzielę, o godz. 17 w Teatrze im. A. Fredry.

Jacek Hugo-Bader to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych przedstawicieli polskiej szkoły reportażu. Ceniony za twórczość, która dotyka trudnych rejonów społecznych, emocjonalnych i geograficznych. Wielokrotnie nagradzany za pracę dziennikarską i reporterską. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Za książkę „Skucha” otrzymał nominację do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike. Tytuł został uznany także przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reporterską 2016 roku. W 2014 r. autora odznaczono Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Spotkanie z autorem m.in.  „Białej gorączki”, „Dzienników kołymskich”, „W rajskiej dolinie wśród zielska” i ostatnio napisanej „Szamańskiej choroby” organizowane jest w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Kultura Dostępna” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, oraz Miasta Gniezna.