Na dobry początek 16. Offeliady zobaczymy film „Święty”!

Jaki film może lepiej sprawdzić się na otwarcie festiwalu w Gnieźnie, niż taki który o Gnieźnie opowiada? Zapraszamy więc na oficjalną inaugurację tegorocznej Offeliady, podczas której zobaczymy film „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego.

Sebastian Buttny to urodzony w Gnieźnie reżyser, scenarzysta, montażysta filmów i seriali fabularnych, wykładowca akademicki. Reżyserował i montował także teledyski i filmy reklamowe oraz pracował jako copywriter. Współpracował także z teatrami jako reżyser, dramaturg i realizator projekcji do spektakli teatralnych. W latach 2012-2013 prezes Stowarzyszenia Film1,2. Autor m.in. „Heavy Mental” (2013, Nagroda im. Andrzeja Munka), „Święty” (2023).

Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych w Gnieźnie. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę… Reżyseria: Sebastian Buttny. Zdjęcia: Łukasz Gutt. W rolach głównych: Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Michał Włodarczyk, Dobromir Dymecki, Leszek Lichota.

„Święty”, reż. Sebastian Buttny, 110’, Teatr im. A. Fredry, czwartek 9/11/2023, 19.00. Po projekcji spotkanie z twórcami!