Partnerzy 11. OFFeliady

OFFeliada cieszy się wsparciem nie tylko mecenasów, ale także i partnerów. W tym roku możemy liczyć na m.in. Tanken Pub, Modny Catering czy niezmiennie od lat – MOK.

Miejski Ośrodek Kultury
Nie od dziś główne centrum dowodzenia festiwalu znajduje się właśnie tutaj – przy ul. Łubieńskiego 11. W tym budynku mamy biuro festiwalowe, sale wystawowe, pokazowe. Tutaj odbywają się sesje konkursowe i obrady jury. Chociaż MOK z widzenia dobrze znany jest wszystkim gnieźnianom, rokrocznie przybiera nowego wyrazu, gdy nadchodzi czas OFFeliady.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Wieloletni przyjaciel, miejsce wielu offeliadowych wydarzeń i jedna z głównych atrakcji dla naszych najmłodszych kinomanów. Zwykle spokojne i ciche miejsce, w którym niejeden może zaznać spokoju, na czas trwania festiwalu niejednokrotnie staje się obszarem, gdzie mole książkowe i miłośnicy X muzy mogą prowadzić zażarte dysputy i wymieniać się kulturowymi doświadczeniami.

Klub Krytyki Politycznej
Odpowiedzialny nie tylko za liczne wystawy czy Gnieźnieński Szlak Modernizmu, Klub Krytyki Politycznej w Pierwszej Stolicy niezmiennie prowadzi panele dyskusyjne z festiwalowymi gośćmi. W tym roku: spotkanie z Moniką Talarczyk-Gubałą – historyczką kina, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, zasiadającą w Jury Głównym.

Klub Fantastyki Fantasmagoria
Fantasmagorii chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – a już na pewno nie miłośnikom fantasy i science fiction. Odpowiedzialni za znany i lubiany konwent fantastyki, tworzą także część festiwalu. To właśnie na zaproszenie Stowarzyszenia Fantasmagoria, OFFeliadę odwiedzi Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, znana lepiej jako Zwierz Popkulturalny, która również jest częścią Jury Głównego.

Modny Catering
Profesjonaliści z dziedziny gastronomii, którzy zadbają o każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Z główną siedzibą w Gnieźnie, działają także w Poznaniu oraz innych miastach Wielkopolski, gdy zachodzi taka potrzeba.

Foto Stube
Autorzy zdjęć do spektakli Teatru im. A. Fredry, finaliści Grand Press Photo 2017, siebie opisujący jako tych, którzy zatrzymują chwilę i emocje. Trudno się nie zgodzić, oglądając efekty ich niezwykłej i jakże trudnej pracy.

Tanken Pub
Choć istnieje od niedawna, już zdążył zadomowić się na mapie czołowych miejsc spotkań na gnieźnieńskim podwórku. Gotowy ugościć każdego, niezależnie od preferencji smakowych czy stopnia wymagania, od samego progu zachęca, by zajrzeć do środka.

Stara Kamienica
Hotel i restauracja w jednym, przy jednej z głównych ulic miasta, od lat znany i ceniony – także przez zamiejscowych gości. Oferujący kuchnię na wysokim poziomie oraz pokoje hotelowe, stanowi doskonałą przystań zarówno dla turystów, jak i spragnionych wrażeń obieżyświatów.