Grzegorz Lipiec kolejnym jurorem 16. Offeliady

Wtem! Do Jury Głównego 16. Offeliady dołącza Grzegorz Lipiec – scenarzysta, reżyser, operator, montażysta. Zastąpi on Maję Pietraszewską-Koper, która bardzo chciała z nami być, jednak dostała nagłą propozycję wyjazdu na drugi koniec świata (serio!).

Grzegorz Lipiec Studiował montaż w łódzkiej Filmówce (PWSFTViT w Łodzi) jest wykładowcą w Lubuskiej Akademii Fotografii i Filmu. Dwukrotny zdobywca Złotych Lwów festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii kina niezależnego. Laureat prestiżowego Wielkiego Jantara za debiut fabularny na Międzynarodowym Festiwalu Debiutów Filmowych w Koszalinie za film „Że życie ma sens”. Zdobywca Złotej Kaczki miesięcznika „Film”. Nominowany do Paszportu Polityki w dziedzinie filmu. Dziennikarz Roku, w kategorii telewizyjnej, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich województwa lubuskiego. Asystent w pionie reżyserskim Andrzeja Wajdy na planie „Pana Tadeusza”.

Założyciel i lider grupy filmowej Sky Piastowskie – 32 lat działalności. W dorobku filmy fabularne m.in. kinowe „Że życie ma sens” (dystrybutor Best Film), „Dzień, w którym umrę” i „8 w poziomie”, dokumenty muzyczne m.in. „Nosowska/Osiecka” (Sony Music Polska), a także dla zespołów HEY (Warner Music) czy Muchy (Universal, dystrybucja kinowa w sieci ITI Multikino). Reżyser, autor zdjęć i montażysta dokumentu # TO_BE o legendzie światowego himalaizmu – Krzysztofie Wielickim (nagrody na festiwalach w Słowenii i Korei Południowej). Autor wielu teledysków dla czołowych grup muzycznych i artystów m.in. Hey, happysad, Katarzyna Nosowska, AbraDab (Kaliber 44), Muchy, Natalia Nykiel, Rahim, Fokus, VNM, Ten Typ Mes, Pokahontaz, Buka i inni.